Autor

304 POSTS0 COMMENTS

GRIMCA

“S’ka Zot!” “S’ka Zot!” tha Volteri i famshëm. Ndonëse ai ishte shumë i njohur për sarkazmat e tij të forta kundër besimit, ndoshta...

Pelegrinazh

Cili është vendi më i shenjtë në botë? Organizohen pelegrinazhe në vende që konsiderohen si të shenjta, sidomos në kohën e festave...

I ringjallur!

Provat e ringjalljes janë të forta: varri bosh, shfaqjet e tij të shumta pas ringjalljes, transformimi i besimtarëve të tij nga njerëz të...

Vjersha e Gjergj Qiriazit

Gjergj Qiriazi ka qenë një nga figurat kryesore të rilindjes kombëtare, që dha kontribut të pallogaritshëm në ringjalljen e gjuhës së shkruar shqipe...

Kryqi i Pashkës

Kryqi është një nga shenjat më të njohura në botë. Edhe pse për turmën kryqi është kthyer në një simbol të modës, dhe...

Gëzuar PASHKËN

Kishat në gjithë Shqipërinë i hapin dyert e tyre për festën e madhe të pashkës. Disa prej këtyre kishave udhëhiqen nga predikues shqiptarë...

Si mund të çlirohem?

Ne e kemi të pamundur ta bëjmë këtë gjë në fuqinë tonë. Jemi të gjithë të dobët. Ne jemi të gjithë njerëz mëkatarë...

DIAGNOZA

A je i tërhequr vazhdimisht nga lojërat e fatit apo llotaritë? A mërzitesh ose inatosesh kur të ndërpritet loja? A ke nevojë të...

VITI I RI PA BIXHOZ?

Fati i keq i lojërave të fatit Sipas të gjitha të dhënave lojërat e fatit kanë lulëzuar në mënyrë të jashtëzakonshme jo...

Arrestuar ditën e Krishtlindjes

Ishte dita e festës kur policia erdhi në shtëpinë e Josefit dhe e arrestuan. Arrestimi dhe burgosja e tij erdhi thjeshtë për shkak...

Lëvizja e duhu

Mjeshtri i shahut mendon se jeta nuk është rastësi Wezli (Wesley So) është me origjinë nga Filipinet dhe është rritur në një midis...

Ylli i Bolivudit që lindi në Krishtlindje

Nandita Morarji, e njohur më mirë me emrin Nagma, ka qënë një nga aktoret më të sukseshme të Bolivudit duke realizuar me dhjetra...

FJALË TË ARTA

Thënie origjinale të Krishtit Kush nga ju është pa mëkat, le ta hedhë i pari gurin. Po të doni vetëm ata që...

BËJ SIÇ THEM UNË POR MOS BËJ SIÇ BËJ UNË!

Përse ka kaq shumë hipokrizi në botën e fesë? Nëse etikohet hipokrit, çdo njeri që vepron ndryshe nga fjalët që thotë, ose...

KUSH ËSHTË I KRISHTERË?

Kush është i krishterë? Ai që është pagëzuar apo ai që është larguar nga mëkati? Kush është i krishterë? Ai që mban një...

TOP AUTHORS

304 POSTS0 COMMENTS
30 POSTS0 COMMENTS
2 POSTS0 COMMENTS

Most Read